admin , 20.04.2019

Před velikonočními prázdninami jsme se vypravili do místní knihovny, abychom s knihovnicemi z Klatov besedovali nad knihami Justýnka a asistenční jednorožec a Štěpán Kobliha není žádná bábovka. 

Obě knihy mají velmi zajímavý děj. V první knize, která je nádherně výtvarně zpracovaná, jsme putovali za ztracenou fantazií, a ve druhé knize jsme se Štěpánem, synem diplomatů, který studuje na výběrové, mezinárodní škole daleko od rodičů a který vymýšlí nejrůznější vynálezy a zlepšováky, dostali až do daleké Indie, kde se Štěpán dozvídá o únosu jeho rodičů a o plánované loupeži diamantu. Jak obě knihy dopadnou jsme se samozřejmě nedozvěděli, ale během čtení ukázek dostala většina z nás chuť si ji přečíst.

Na závěr besedy jsme měli možnost vyrobit si ozdobný špendlík, který jsme si odnášeli domů, abychom obdarovali maminky, babičky nebo sestřičky.