administrator , 23.05.2022

Besídka pro maminky očima dětí:

Kristý:

Ve čtvrtek 19. května se uskutečnila besídka ke Dni matek. Na besídku se přišli podívat maminky i tatínkové.

Hráli jsme plno pohádek a pověstí. První, druhá a třetí třída hrály pohádky, čtvrtá a pátá třída nacvičila pověsti. Na konec jsme diváky poslali na školní zahradu a tancovali jsme tanečky, které jsme si také nacvičili.

Na besídku se přišla podívat moje mamka, které chci poděkovat za to, že si na mě i na ostatní udělala čas.

Moje mamka je moc hodná i přísná, pečlivá a šikovná a dobře se stará o rodinu. Někdy se divím, že na nás tři zlobivé slečny má ještě sílu.

Ali:

Maminka je krásná, milá a hodná. Je spravedlivá a poctivá, proto jsme nejen pro ni připravili představení.

Ve čtvrtek 19. května 2022 jsem si do školy přinesla oblečení. Od rána až do oběda jsme se učili. Poté jsme šli do družiny. Když odbilo čtvrt na čtyři, všechny maminky se sešly ve školní tělocvičně. V půl čtvrté začalo naše vystoupení.

Maminky byly nadšené a moc se jim to líbilo. I já jsem byla s naším výkonem spokojená.

Kája:

Ve čtvrtek 19. května byla besídka pro maminky. Každá třída měla své představení. Když jsme dohráli, přesunuli jsme se na zahradu a tam jsme tancovali. První až třetí třída měla připraveného sloníka Toníka a čtvrtá a pátá třída Buchet je spousta.

Bylo to krásné, maminkám se to moc líbilo.

Ondra:

Minulý týden ve čtvrtek 19. května jsme měli ve škole besídku pro maminky.

Nejdříve jsme čekali, až všichni přijdou, a pak už na pódium nastoupila první třída, která předváděla pohádku O třech prasátkách. Potom druhá třída, která měla jelena se zlatými parohy. Následovala Princezna na hrášku provedená třetí třídou. Pak jsme vystupovali my čtvrťáci s Bivojem a jako třešnička na dortu pětka, která předváděla příchod Čechů.

Besídku zakončili mladší žáci sloníkem Toníkem a my, čtvrtá a pátá třída jsme to doladili písní a tancem Buchet je spousta z filmové pohádky Kouzla králů.

Všichni jsme se nasmáli a myslím, že se to všem líbilo.  

Juli:

Maminka je krásná a je to moje maminka. Každý má svoji maminku a každá je jiná. Tohle je moje maminka, je krásná, pracovitá, vtipná, milá, když ji zlobíme, je naštvaná.

Maminka je anděl bez křídel. Maminka je pro mě všechno, mám ji ráda a nikdy ji nepřestanu mít ráda. Je to moje maminka.

 

Když se řekne maminka……..

Kdybych se měl zamyslet nad slovem maminka, asi by mě napadla podpora, radost, objetí a pomoc.

Co mě napadne, když se řekne maminka? Je hodná, milá, ochotná, upřímná, vtipná, usměvavá, pracovitá, hezká, odvážná, nebojácná, mladá, vzdělaná.