admin , 23.04.2018

Naši karatisté, ale i matematici opět zabodovali.

V sobotu 21. 4. 2018 se v Hostinném konalo otevřené mistrovství České republiky v karate Kyokushinkai, kterého se zúčastnily týmy nejen z České republiky, ale i Polska, Německa, Rakouska a Slovenska. Jedenáctičlenná dolanská výprava přivezla 9 medailí (8 v žákovských kategoriích a jednu v kategorii dospělých). Jan Žák a Aneta Janečková zlato, Tomáš Poslík, Klára a Eliška Kottovy stříbro, Alena Wachtlová, Sebastián Zetocha a Daniel Gajdoš bronz.

Dalších úspěchů, i když tentokrát ve zcela jiném oboru, a to v matematice, dosáhl Karel Poslík. Ve 41. ročníku Pythagoriády získal 12 bodů z 15 a postupuje do okresního kola. A v matematické soutěži Pangea, které se zúčastnili žáci 4. a 5. ročníku, se opět Karel Poslík umístil na 1. místě ve školním kole, na 1. místě z 351 žáků 4. ročníku v Plzeňském kraji a na 11 místě z celkových 8 920 žáků v České republice a tudíž postupuje do finálového kola, které se bude konat v květnu v Praze.

Gratulujeme vám, přejeme další úspěchy, které jistě, jsme o tom skálopevně přesvědčeni, na sebe nenechají dlouho čekat.