admin , 21.12.2018

Nemohli jsme ani dospat. Nikdo se tomu nemůže divit, vždyť dnešní den by měl být úplně jiný, než ty obyčejné dny v roce. Do školy přiletí Ježíšek! Tedy alespoň doufáme. Traduje se sice, že naděluje jen hodným dětem, ale snad nad námi trochu zamhouří oko, vždyť tak moc jsme zase nezlobili.

Už od rána vládl ve škole šum, sálala z nás nedočkavost, zvědavost i obava, jestli s tím svým dárkem uděláme kamarádovi radost. Ráno jsme si zapálili adventní věnec, pod ozdobené větve jsme uložili úhledně zabalené balíčky a povídali jsme si, jak strávíme vánoční svátky, a co všechno máme o zimních prázdninách v plánu.  

Pak nám paní učitelky uvařily čaj, předali jsme si dárečky a při ochutnávce vánočního cukroví jsme se společně radovali z drobností, které jsme dostali. Netrpělivě jsme čekali, až zazvoní zvoneček a my se přesuneme do herny na vánoční nadílku.

Konečně jsme se dočkali. Po roztrhání obalů jsme se vrhli na nové hračky, hry i knihy.

Než jsme se rozešli do svých domovů, popřáli jsme si hezké svátky. Až se příště setkáme, bude se psát rok 2019.