admin , 30.01.2020

Kdo by neznal známou ruskou pohádku, která nás Vánocemi provází už několik desítek let. Základní umělecká škola Josefa Kličky zpracovala pohádku jako muzikál a my jsme si ho samozřejmě nemohli nechat ujít. 

 

Jak se nám pohádka líbila a jaké pocity v nás vzbudila, si můžete přečíst ve dvou pracích našich žákyň 4. ročníku, Magdalény Ráčkové a Daniely Chvojkové.

Magdaléna:

V pátek 24. ledna jela naše škola na muzikál ZUŠ Klatovy. Muzikál se jmenoval Mrazík. Bylo to o tom, že Nastěnka žije se svou sestrou a macechou, které ji pošlou do lesa, kde potká Mrazíka, který jí dá za manžela Ivánka. Když to macecha zjistí, okamžitě pošle svoji dceru Marfušu do lesa. Protože se ale k Mrazíkovi nechová hezky, dá ji jen truhličku s kameny.

Viděli jsme krásné herecké, taneční nebo pěvecké výkony. V muzikálu hrál živý orchestr, který dirigoval Jaroslav Pleticha. Musí to dát práci, sestavit dohromady celý muzikál nebo si to celé zapamatovat. Těm hercům se ani nedivím, že se sem tam přeřeknou. Musí se to trénovat hodně dlouho.

Vystupovali zde  Mrazík, Nastěnka, macecha, dědeček Hříbeček, babuška Jaguška, loupežníci a samozřejmě spousta dalších. 

O dva dny déle jsem na muzikále byla s rodiči a musím říct, že herci mluvili trochu jinak. Snad každý se někdy splete. Ale i tak se mi muzikál moc líbil. Už se těším na další.

Daniela:

V pátek jsme jeli na muzikál Mrazík. Hrála v něm i jedna naše spolužačka.

Myslím, že se jim muzikál povedl. Většinu rolí hráli učitelé ze ZUŠ. Nejlepší byl dědeček Hříbeček. Herce doprovázela živá hudba, orchestr. Jedna paní uměla na flétnu zahrát i C4.

Někdo byl na muzikálu i v neděli s rodiči. Mezi nimi jsem byla i já. Bylo to malinko jiné, protože tam něco dodali, a něco řekli i rusky.

Ke konci představili všechny herce a děkovali jim. Představili i sbor Fialek a Hrochů i orchestr a ještě jednou zatancovali jedličku.

Všem se představení líbilo, chvílemi se všichni smáli, a já jsem ráda, že jsem tam byla. Moc se jim to povedlo.