administrator , 04.06.2022

„My, kteří máme štěstí, že jsme zdraví, musíme pomáhat těm, kteří ho mají méně.“ Motto, které vystihuje záměr celé akce. 

Když nás oslovil pan starosta s žádostí, jestli bychom nepomohli s přivítáním pelotonu, který bude přes obec Dolany projíždět dne 3.6.2022, okamžitě jsme byli pro. Vždyť zdraví je to nejcennější, co člověk má. Nadační fond Josefa Zimovčáka na podporu onkologicky nemocných dětí pomáhá rodičům i dětem překonat traumata způsobená těžkou nemocí.

Děti z mateřské školy dorazili do areálu na koupaliště na odrážedlech a my jsme nacvičili hymnu Na kole dětem. Celý peloton jsme přivítali transparenty, tleskáním i pokřikem ahoj. Hymnou jsme udělali radost panu Zimovčákovi, který se s námi vyfotografoval.

Jsme rádi, že jsme mohli malou měrou podpořit tuto dobročinnou akci.