admin , 08.10.2018

Návštěva biofarmy Skřivánek ve slohové práci žáka naší školy.

" 8.10. jsme jeli na výlet do biofarmy Skřivánek u Lomce. Jela 3., 4. a 5. třída.

Když jsme tam dorazili, mohli jsme si pohladit dva oslíky. Pak jsme šli dovnitř, kde nám majitelka farmy vyprávěla o zvířatech. Potom jsme my, žáci 5. třídy, začali vyrábět vajíčkovou pomazánku, žáci 4. a 3. třídy šli ven podívat se po biofarmě.

 

Uvnitř jsme seděli u stolů a každý dělal něco jiného. Naše skupinka dělala to nejdůležitější. Krájeli jsme vajíčka, rajčata a ředkvičky. Pomocí dalších přísad jsme umíchali pomazánku, kterou jsme namazali na nakrájené rohlíky a chleby. Potom jsme se vystřídali. Žáci 3. a 4. třídy začali vyrábět svačinku a my jsme šli ven. Došli jsme k ohradě s oslíky, na kterých děti jezdí v létě, když jsou tam tábory. Pohladili jsme si je a přesunuli jsme se ke koním, o kterých nám majitelka zajímavě vyprávěla. Byli tam 4 koně, jeden z nich dokonce závodní. Poté jsme se šli podívat do kurníku. Tam jsme se dozvěděli, jak se zjistí, že jsou vajíčka zdravá. Mohli jsme si je zvážit a natisknout na ně informace o původu. Podívali jsme se i do skladu vajec.

Pak jsme se vrátili do společenské místnosti a mohli jsme si sníst chutnou svačinku, kterou jsme si vyrobili.

Výlet se mi moc líbil."