admin , 13.05.2019

Důležité je propojit teorii s praxí. 

Proč tedy nevyužít program, který nabízí plzeňské DEPO 2015, a na vlastní kůži  si prožít, jak se žilo v době baroka, poznat její klady a zápory, a stát se díky virtuální realitě její součástí?

Vždyť už Jan Amos Komenský říkal: „Nevěřte všemu, co se vám k věření předkládá: Zkoumejte vše a přesvědčujte se o všem sami!“ Měl pravdu. Byli jsme nadšeni, když jsme si mohli vyzkoušet, jak pracoval barokní architekt, jak rozezvučet a rozsvítit interaktivní Kladrubský archifon, nebo jak probíhal každodenní život v 17. – 18. století. Samozřejmě že velkou atrakcí pro nás byl i barokní kolotoč, na kterém jsme se mohli povozit.

Zatímco my starší jsme se pohybovali v období baroka, mladší spolužáci obdivovali zvířata ve druhé nejstarší zoo v České republice. Děti přece milují zvířata. Ta menší v nich vzbuzují touhu pohladit je a pomazlit se s nimi, větší vyvolávají zasloužený respekt.

Ať už jsme den strávili v době baroka nebo mezi zvířátky, užili jsme si ho, jak se patří.