admin , 13.02.2020

Poslední den pracovního týdnu před jarními prázdninami zavítal do naší školy pan Lukáš Rendl s fenkou bernského salašnického psa Sárou. 

Během hodinové besedy nám vysvětlil, jak Sára pomáhá léčit nemocné v nemocnici nebo v domovech pro seniory. Spousta lidí v těchto zařízeních žije osaměle a psí léčitelku vítají s radostí. Stejně jako my se s ní mazlí, hladí a získávají si jí i nějakým dobrým pamlskem. Sára si k nemocným lidem lehá i do postele, aby je svou přítomností a těsným kontaktem potěšila. Sára a její pán splnili canisterapeutické zkoušky u obecně prospěšné společnosti Pomocné tlapky v Plzni.

Na Sářinu návštěvu jsme se připravili. Jednak jsme měli spoustu všetečných otázek a kromě toho jsme jí v družině pod vedením naší paní vychovatelky upekli výborné psí sušenky. Sára si na nich opravdu pochutnala. A kdybyste viděli, jak umí poslouchat!