administrator , 02.12.2022

Ondra

Dne 27.11.2022 se v Dolanech v asi 17,00 hodin rozsvítil vánoční stromeček.

Shromáždily se zde snad celé Dolany. Také místní škola a školka tady byly. Tyto dvě skupiny totiž u stromku zpívaly. Přišli i zástupci Českého červeného kříže. Prodávali občerstvení v podobě čaje, grogu a různých dortíků.

Na začátku měl starosta Dolan menší proslov. Pak začaly děti ze školky zpívat a tančit. Zazpívaly asi dvě písničky. Poté přišla na řadu škola. Ti byli trochu pokročilejší. Doprovázely je děti různými hudebními nástroji. Zahráli asi 5 písniček.

Karolína

V neděli 27.11.2022 bylo tradiční rozsvícení vánočního stromku v Dolanech. Když se všichni sešli, začalo vystoupení. První vystupovala mateřská škola a pak my, ZŠ Dolany.

Když jsme dozpívali, dostali jsme vdolek. Pak jsme šli domů. Byla veliká zima.

Moc se mi to líbilo.

Julie

Poslouchejte lidičky,

dědečkové, babičky,

dne 27.11.2022 se v Dolanech na návsi uskutečnilo rozsvícení vánočního stromečku. Žáci ZŠ Dolany usilovně cvičili, až podali skvělý výkon. Nejprve vystoupila školka a pak žáci školy. Zazpívali různé vánoční písničky od koled až po svižnější.

Lidé tleskali a někteří i zpívali, prostě skvělé publikum. Sjeli se lidé z Dolan i z Malechova.

Bylo to moc hezké, ale byla velká zima.