administrator , 28.06.2023

Kdo by se nechtěl podívat na prkna nebo za prkna, která znamenají svět, kde vystupují známí a slavní herci zvučných jmen? Asi se nikdo takový nenajde. Možná jenom ti, pro které je takové prostředí denním chlebem. 

Přijali jsme proto nabídku Stálé divadelní scény Klatovy na prohlídku zákulisí a v úterý 27. června v 9,00 hodin ráno jsme stáli u bočního vchodu. Po chvíli se otevřely dveře, a již jsme vstupovali do prostor, kam smějí jenom umělci. Podívali jsme se nejen do zvukové kabiny, kde jsme si vyzkoušeli i mixážní pult, ale prošli jsme i šatny herců, a na jevišti nám technik, pan Trávníček, vysvětlil, k čemu všechna ta táhla, páky a světla jsou, a jak se s nimi nechá navodit ta správná atmosféra.  A kdybyste náhodou nevěděli, co je to bína nebo forbína, klidně se nás zeptejte, v herecké hantýrce jsme po dnešku kovaní.