admin , 22.01.2019

Minulý týden navštívili žáci naší školy výstavu Obrazy zimy. Jak se jim poznávací výlet líbil, můžete zjistit ve slohové práci žáka 5. třídy.

Dne 18.1.2019 jsme jeli se školou do galerie v Klatovech na výstavu Obrazy zimy.

Když jsme dorazili, u vstupu nás uvítala paní průvodkyně. Následně jsme šli po schodech do prvního patra. Paní průvodkyně říkala, že tam je 130 obrazů a 110 umělců. Pak nás zavedla do místnosti, kde byly staré obrazy s nádhernými rámy. Některé dokonce vážily 800 kilogramů. U novějších obrazů nebyly rámy, protože krásně zdobené rámy odpoutávaly pozornost. Potom jsme šli do místnosti, kde byly novější obrazy. Byly tam různé čmáranice, ve kterých viděl každý něco jiného. Například tam byl obraz sněhová bouře a na něm jsme viděli rovnou čtyři věci. Padající sníh, pštrosa, vejce a dům. Potom jsme si prohlédli obrazy lidí, kteří bobují, koulují se a lyžují. Prošli jsme zbývajícími místnostmi, kde byly obrázky Karlova mostu, a byly tam i různé sochy. Nakonec jsme si vyrobili svoji malou zimu.

Výlet se mi moc líbil a chtěl bych tam jet ještě někdy.