admin , 05.11.2019

Díky dvěma moderátorům s výbornou znalostí fyziky a schopností zaujmout publikum jsme měli možnost zhlédnout skvělý, adrenalinem nabitý a vtipným způsobem podaný 75 minutový program, během kterého jsme poznali různé fyzikální a chemické zákonitosti.

Během science show jsme sledovali různé pokusy, dozvěděli jsme se, co všechno hoří a co hoření způsobuje, jaké podmínky musíme vytvořit, a jak a čím vzniklý oheň uhasit.

Nejvíce se nám líbil start rakety vyrobené z plastové láhve a ohnivý vír, který vypadal jako opravdové tornádo. Zasmáli jsme se při pokusu, který tak trochu připomínal českou pohádku Hrnečku vař, a při pokusu, jestli oheň pálí nebo ne, jsme čekali, jestli vybraná dobrovolnice začne křičet bolestí nebo jestli oheň pálit nebude, jak bylo slíbeno. Stejně tak nás překvapilo, že hořící tričko v další ukázce nebylo po uhasení ani trochu černé a poničené.  

V celém programu nebyla jediná chvíle, kdy bychom se nudili. Jediné, co nás mrzí je, že moderátoři nepotřebovali více dobrovolníků.