admin , 24.03.2019

Matematické soutěže Klokan, kterou vyhlašuje Ministerstvo školství, se zúčastňujme každý rok. Kategorie Klokan je  určená žákům 4. a 5. ročníků, a kategorie Cvrček žákům 2.a 3. ročníků. 

A jestli mohu hovořit za většinu, vždy se na ni těšíme. Logické slovní úlohy, které se v testu objevují, nás vůbec nepřekvapují. Děláme je v hodinách matematiky často. A vždy máme radost, když se nám je podaří vyřešit. Stačí se totiž pořádně zamyslet, představit si nebo nakreslit postup, prostě využít a zpracovat informace. Nepotřebujeme totiž nic jiného než vlastní hlavu.

I tentokrát jsme přemýšleli, až se nám z hlaviček kouřilo. A vyplatilo se to. Je jasné, že všichni nemohou skončit první. Důležité je pustit se do práce s nadšením a říci si, já to prostě zkusím a udělám pro to vše, co je v mých silách.