admin , 01.06.2012

Poslední týdny nám poklidný průběh vyučování komplikuje hned několik věcí. Nejprve to byly státní svátky vycházející na úterý, čímž se pondělky proměnily v tak trochu zbytečné dny. Dalším problémem by mohlo být plánované vypínání elektrické energie dvakrát v týdnu na celý den a to rovnou tři týdny po sobě. My jsme si však i s tímto zádrhelem poradili.

   Jeden z těchto dnů jsme využili k oslavám Dne Slunce. Starší kamarádi pro mladší připravili "živou" sluneční soustavu a předvedli, jak to ve vesmíru chodí. Pak ještě nachystali stopovačku s pokladem na konci, jak se patří. Zvláště pobyt venku jsme si užili a stopování ukrytých kamarádů se nám moc líbilo.

   Jindy jsme zase uspořádali projekt o mléku. Při tom se děly doslova zázraky. Podařilo se nám něco nevídaného. Vlastníma rukama jsme vyrobili máslo. A stačilo k tomu tak málo. Jen jsme pořádně protřepali smetanu. A ačkoliv jsme se přiznali, že máslo zrovna moc nemusíme, na našem vlastním jsme si opravdu pochutnali. Nezapomněli jsme vytvořit reklamí plakáty a zadařilo se nám i skládání veršovaných upoutávek.

   Starší kamarádi si odskočili na dopravní hřiště a vyzkoušeli si řešení křižovatek a reakce v provozu na vlastní kůži. Páťandy dokonce řídily motokáru a zvládaly to  výborně, ani Eliška Junková by se za ně nestyděla.